ZADZWOŃ

Niedziela - Czwartek 12:00 - 22:00
Piątek - Sobota 12:00 - 23:00
 

Nasze restauracje

mar 19, 2018

Piękna toruńska starówka i pyszna kuchnia


Kategoria: Aktualności
Napisał: metropolis

Piękna toruńska starówka i pyszna kuchnia

Zabytkowy, średniowieczny zespół miejski Torunia należy do jednych z najpiękniejszych tego typu miejsc na świecie. Znajdują się tu cenne zabytki m.in. architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Warto wiedzieć, że od 1997 roku toruńska starówka znajduje się na prestiżowej liście UNESCO. Toruń z radością wita turystów. Czeka tu na nich także świetna  włoska kuchnia!

Toruń dawniej i dziś

Gród Kopernika to jedno z najstarszych miast Polski, z bardzo bogatą historią. Toruń był miastem królewskim, krzyżackim i hanzeatyckim. Odgrywał ważną rolę w średniowiecznej Europie i otrzymał specjalne przywileje polityczno-ustrojowe. Nie bez znaczenia było związanie miasta z postacią słynnego astronoma- Mikołaja Kopernika.  Nie wszyscy wiedzą, że Toruń należał kiedyś do najważniejszych twierdz Rzeczypospolitej. Miał swoją własną monetę i kluczową pozycję polityczną. Mieszkańcy byli zamożni, a w ich mieście toczyło się ożywione życie artystyczne. Było tak do czasu zaborów, wtedy to Toruń utracił swoje znaczenie, na tle innych miast polskich.

Obecnie Toruń słynie jako piękne miasto turystyczne, w którym odbywa się wiele imprez kulturalnych. Gród Kopernika przyciąga swoim urokiem ludzi z całego świata. Stare, gotyckie kościoły, pełne unikatowych rzeźb i obrazów, urokliwe kamienice i brukowane uliczki miasta, od lat niezmiennie zachwycają odwiedzających.

Pyszne jedzenie w Toruniu

Spacery bulwarami nad Wisłą, wizyta w teatrze lalek, zwiedzanie kościołów- wszystko to jest tak ciekawe! Pochłania wiele czasu oraz energii i napędza apetyt. Idąc starówką Torunia, można uchwycić w powietrzu cudowne aromaty. Toruń słynie z dobrej kuchni, łatwo można się o tym przekonać!

Chrupiąca, włoska pizza smakuje każdemu. Znakomite ciasto ze smakowitymi dodatkami znajduje uznanie szczególnie młodzieży i dzieci, ale nie tylko. Stare Metropolis to włoska kuchnia w najlepszym wydaniu. Serdeczna atmosfera i miłe wnętrze to charakterystyczne cechy tego lokalu gastronomicznego. Gorący, aromatyczny rosół z ręcznie wyrabianym makaronem i kawałkami kurczaka jest najlepszy na zimne dni. Po zupie można zjeść np. zapiekaną pastę albo duszoną karkówkę z kluseczkami śląskimi.

To naprawdę wyborna kuchnia!

 

Alt: Pyszne jedzenie i kuchnia włoska oraz pizza z pieca opalanego drewnem
Title: Restauracje i Starówka Toruńska
ul. Łazienna 26
ul. Podmurna 28
SZEF KUCHNI POLECA

CZARNE SPAGHETTI

z krewetkami w sosie pomidorowym

Galeria

Zobacz całą galerię

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675