Aktualności

Wakacje 2019 w Toruniu. Co warto zobaczyć w mieście Kopernika?


Im bliżej wakacji, tym częściej zastanawiamy się, gdzie można je spędzić. Bierzecie pod uwagę Toruń jako miejsce na spędzenie wakacji?

Poniżej przedstawiamy wam kilka propozycji co warto zobaczyć w naszym pięknym mieście.

Toruń przede wszystkim słynie z Pierników, dlatego będąc w Toruniu koniecznie musicie odwiedzić Żywe Muzeum Piernika, które gwarantuje zabawę nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Będzie to też okazja do zrobienia sobie zapasu pierniczków oraz wyśmienitych prezentów dla rodziny i znajomych. Jak już jesteśmy przy piernikach to polecamy również Muzeum Piernika, w którym poznacie całą historię toruńskich pierników i otrzymacie pamiątkę w postaci samodzielnie zrobionego toruńskiego piernika. W Toruniu jest wiele atrakcji do zobaczenia, ale na waszej liście nie może zabraknąć Domu należącego do rodziny Koperników oraz Pomnika Mikołaja Kopernika, który stoi na tle Ratusza Staromiejskiego, jednego z największych ceglanych budynków tego typu w Europie, w którym znajduję się punkt widokowy na całą panoramę pięknego Torunia. Warta zobaczenia jest również Krzywa Wieża, która ma najbardziej popularną budowlę architektoniczną w Toruniu. Oczywiście, będąc w naszym mieście nie możecie pominąć spaceru na bulwar filadelfijski i widoku znajdującego się po drugiej stronie Wisły, który trzeba zobaczyć także nocą. Toruńska Panorama szczyci się najpiękniejszą panoramą w kraju, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie siedmiu cudów w Polsce. Będąc na bulwarze filadelfijskim możecie odpocząć sobie podczas 40 minutowego rejsu po Wiśle znaną, toruńską katarzynką i poczuć powiew wiatru we włosach. Miasto Toruń słynie również z jednej z najpiękniejszych starówek w Polsce. Gdy już zagościcie na toruńską starówkę możecie zwiedzić uznawaną za najpiękniejszą toruńską kamienicę, czyli Kamienicę pod Gwiazdą, następnie podczas podziwiania pięknych średniowiecznych budowli musicie wejść do najlepszej restauracji w mieście. W starym metropolis zjecie najlepszą pizzę i pasty zapiekane oraz wiele innych włoskich potraw. W restauracji znajdziecie specjalnie przygotowaną ofertę dla grup zoorganizowanych Oferta Grupowa. Gdy odpoczniecie po dobrej kuchni włoskiej w starym metropolis, zachęcamy jeszcze zwiedzić Ruiny Zamku Krzyżackiego, który jest historią toruńską i znanych krzyżaków, który nigdy nie został zdobyty przez obcych najeźdźców. Jeśli zwiedzacie Toruń z dziećmi, to nie możecie pominąć planetarium, centrum popularyzacji kosmosu, oczywiście atrakcja nie tylko dla dzieci, bo nie tylko dzieci przecież lubią kosmos. Jak wybierzecie się na spacer wieczorową porą to zachęcamy do obejrzenia toruńskiej multimedialnej fontanny cosmopolis, która znajduję się w centrum miasta, niedaleko toruńskiej starówki.  Jeśli poszukujecie miejsca, gdzie chcecie odpocząć i zabrać gdzieś dzieci to zachęcamy do odwiedzenia naszego toruńskiego ogrodu zoobotanicznego, który znajduję się również blisko centrum. W naszym ogrodzie znajdziecie 50 gatunków zwierząt oraz bogatą kolekcję botaniczną.

W tym artykule chcieliśmy pokazać wam namiastkę naszego pięknego miasta Torunia i co warto w nim zwiedzić. Obserwujcie naszą zakładkę aktualności, gdzie opublikujemy kolejny artykuł co warto jeszcze zobaczyć w Toruniu.

Wakacje 2019 w Toruniu w Restaurcji Stare Metropolis
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675