Aktualności

Czuć wiosnę w Toruniu! Sprawdź wiosenne menu w restauracji Stare Metropolis!


Czuć wiosnę w Toruniu! Sprawdź wiosenne menu w restauracji Stare Metropolis!

 

Wiosna nastraja ludzi wyjątkowo optymistycznie. Kończą się szare, deszczowe dni, słońce ciepło grzeje i wszędzie wraca zieleń. W zimie wiele czasu spędza się w domach, natomiast w ciepłym sezonie chętnie spacerujemy i organizujemy wycieczki w ciekawe miejsca. Stare miasto w Toruniu to znakomity cel niedzielnej przechadzki. Wpadnij też na coś pysznego do włoskiej restauracji!

Robi się coraz cieplej…

Gdy temperatura podskoczy powyżej 10 st. Celsjusza, zrzucamy z siebie grube kurtki i czapki. Na dnie szafy lądują rękawice oraz szaliki i w końcu można narzucić na siebie coś lekkiego i ładnego. Ulice wyglądają weselej, bo na drzewach pojawiają się soczyście zielone listki, a dziewczyny pokazują się w modnych, wiosennych kreacjach. Wraz z poprawą pogody ożywia się także życie miasta, organizowane są imprezy plenerowe i koncerty, na które tłumnie przybywają mieszkańcy Torunia. Warto także wspomnieć, że ciepłe wieczory nastrajają wyjątkowo romantycznie. Na urokliwych uliczkach Grodu Kopernika wieczorem zapalają się stylowe latarnie, w których świetle miasto prezentuje się naprawdę bajecznie. Spacer w takiej scenerii dostarcza wiele wzruszeń i  zapada głęboko w pamięć.

Wiosną chętniej podróżujemy i odwiedzamy rodzinę oraz przyjaciół w innych miastach. Gdy przyjadą znajomi, warto zaprosić ich na długie zwiedzanie Torunia, oprowadzić po gotyckich kościołach i wskazać najlepsze muzea. Oferta imprez kulturalnych miasta jest bardzo bogata, w zależności od upodobań można pójść np. na wernisaż, otwarcie nowej wystawy, wieczorek poetycki, koncert organowy albo plenerowy, w Toruniu nie brak różnorodnych atrakcji!

Wpadnij do Starego Metropolis

Miłe, towarzyskie spotkanie warto ukoronować znakomitym posiłkiem. Włoska restauracja to wymarzone miejsce np. na spotkanie we dwoje, a przyjemna atmosfera Starego Metropolis każdemu przypadnie do gustu. Gustownie urządzone wnętrza tego lokalu emanują gościnnością i pozytywną energią. Uśmiechnięte i przyjaźnie usposobione kelnerki w mig odgadują życzenia gości. Oczywiście to wszystko ma znaczenie, ale do włoskiej restauracji w Toruniu przychodzi się na coś do jedzenia! Wybór jest duży i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci i młodzi ludzie przepadają zwłaszcza za pizzą, która wypiekana jest w piecu opalanym drewnem. Oryginalna włoska receptura decyduje o jej unikalnym smaku.

Jeśli włoska restauracja, to także włoskie smaki! Wiele osób zachwyca się np. Ravioli z serem Ricotta, serem Gorgonzolla, parmezanem i świeżym szpinakiem. Całość okraszona jest doskonałym sosem śmietanowym. Ręcznie wyrabiany makaron to danie sztandarowe Starego Metropolis, warto jednak wiedzieć, że smakosz kuchni polskiej także nie wyjdzie stąd zawiedziony. Solidna porcja duszonej karkówki, podawanej z kluskami śląskimi, zaspokoi nawet duży apetyt. Wśród dbających o nienaganną linię pań powodzeniem cieszą się lekkie sałatki, przygotowywane z pysznych, świeżych składników. Wielbicielom deserów na pewno zasmakują lody waniliowe z ciepłymi malinami, są pyszne!

Wiosna w Restauracji Stare Metropolis w Toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675